![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10906627
*
nr 1090 6627
Spegel
3 delad, 64x75
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2017
kl 20:22:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 19:30:25
1
500 kr
16/2 19:52:49
2
500 kr
16/2 19:52:49
1
500 kr (Budbetjänt)
16/2 19:53:11
2
600 kr
17/2 08:03:47
2
800 kr
18/2 12:13:09
1
800 kr
18/2 12:13:09
2
800 kr (Budbetjänt)
18/2 12:13:35
1
900 kr
19/2 18:24:06
2
Vinnande bud
19/2 18:24:37
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1090 6627
Spegel
3 delad, 64x75
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 19:30:25 | 1 | 500 kr |
16/2 19:52:49 | 2 | 500 kr |
16/2 19:52:49 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
16/2 19:53:11 | 2 | 600 kr |
17/2 08:03:47 | 2 | 800 kr |
18/2 12:13:09 | 1 | 800 kr |
18/2 12:13:09 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
18/2 12:13:35 | 1 | 900 kr |
19/2 18:24:06 | 2 | Vinnande bud |
19/2 18:24:37 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53